برترین های صفحه اخبار- پخش ویروس کرونا در هوا با کشیدن سیفون توالت - صفحه اخبار
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۴ تیر - ۱۳۹۹  
false
false

  کرونا | پخش ویروس کرونا در هوا با کشیدن سیفون توالت

به گزارش ” صفحه اخبار” یک بررسی جدید نشان می‌دهد کشیدن سیفون توالت می‌تواند ویروس کرونا را تا فاصله یک متری به درون هوا پخش کند.

به نقل از وب‌ام دی بر اساس این بررسی که نتایج آن در ژورنال «فیزیک مایعات» منتشر شده است، از آنجایی که ویروس کرونا ممکن دستگاه گوارش را هم مبتلا کند، کشیدن سیفون توالت ممکن است ذرات مایع حاوی ویروس کرونا تا فاصله یک متری به هوا بفرستد.

یافته‌های این بررسی نشان می‌دهد که ۴۰ تا ۶۰ درصد از این ذرات ممکن است از کاسه توالت خارج شوند و بر روی سطوح مجاور بنشینند و فرد بعدی که از توالت استفاده می‌کند با لمس کردن آنها آلوده شود.

این بررسی که پژوهشگران دانشگاه یانگ‌ژو در چین انجام داده‌اند خواستار تحقیق بیشتر درباره نقش توالت‌ها در انتشار ویروس شده است.

این پژوهشگران می‌نویسند:‌«شمار بسیاری از افراد روزانه از توالت‌های عمومی استفاده می‌کنند و یک فرد بیمار ممکن است از این طریق باعث سرایت عفونت به تعداد زیادی داز دیگران شود.»

اغلب افراد می‌داند که ویروس کرونا معمولا از طریق قطرک‌هایی که از دهان و ریه‌های فرد بیرون می‌آید، منتقل می‌شود. اما بررسی‌ها نشان داده‌اند که این ویروس می‌تواند در روده کوچک هم رشد کند و مشکلات گوارشی در حدود نیمی از بیماران گزارش شده است.

هر شمار بیشتری از افراد از یک توالت استفاده کنند، خطر سرایت بیشتر می‌شود.

این دانشمندان با توجه به «نتایج هشداردهنده» بررسی‌شان توصیه می‌کنند افراد پیش از کشیدن سیفون درپوش توالت فرنگی را بگذارند، نشمینگاه توالت فرنگی را پیش از استفاده تمیز کنند و دست‌هایشان را پس استفاده از توالت بشویند، چرا که ممکن است ذرات حاوی ویروس روی دستگیره در و دسته‌های توالت نشسته باشند.

true
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 
true