سایت صفحه اخبار- بانک سپه سرآمد بانک ها درراستای حمایت از تولیدکنندگان و رونق تولید ملی - صفحه اخبار
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۵ خرداد - ۱۳۹۹  
false
false

به گزارش  اختصاصی ” سایت خبری تحلیلی صفحه اخبار” نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به خدمات بانک سپه درعرصه ی  حمایت از بخش تولید ملی و  توجه  به صنعتگران پرتلاش این حوزه گفت : بانک سپه در هر استان با ایجاد  پروژ ه ها ومشارکت در آن و همچنین  با پرداخت تسهیلات بانکی  برای گردش کار واحدهای تولیدی و احیاء مجدد آنها  و با حمایت از بنگاه های کوچک و بزرگ   برای رونق کالا و خدمات ایرانی علیرغم  تحریمها  و شرایط  نامناسب اقتصادی در کشورکارنامه ی درخشانی از خود برجای گذاشته و سرآمد بانک ها در این حوزه است  این امر جزء با مدیریت و برنامه ریزی های  هوشمندانه  که نشان از تجربه ی بالای  مدیران  لایق  این بنگاه اقتصادی است امکان پذیر نمی باشد.

وحدتی هلان در ادامه عنوان کرد:  خدمات این بنگاه اقتصادی در حوزه ی صنعت و معدن و بخش تولید  حائز اهمیت وقابل تقدیر وتشکر است .

نماینده مردم  بستان آباد استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: در خصوص رونق تولید داخلی کشور تنها بانک ها نیستند که باید به وظایف خود عمل کنند این حمایت ها باید به صورت دسته جمعی انجام شود بانک ها و سایر متولیان امر و تمامی نهادهای مربوطه با انجام کارهای جهادی و با ایجاد برنامه های منظم و منسجم شکوفا شدن رونق تولید را باید رقم بزنند.

وحدتی هلان افزود: بانکها هرچقدر پول و سرمایه روانه ی عرصه ی تولید کنند ولی نظارتی بر انجام صحیح آن نباشد و شناسایی افراد واجد شرایط توسط نهادهای واجدالشرایط مثل اداره ی کار، جهاد سازندگی، ارگانهایی که این افراد را معرفی می کنند و حتی خود بانکها نباشد پرداخت این تسهیلات نه تنها سبب رونق تولید نمی شود بلکه باعث ایجاد پارت بازیها و رانت خواریها خواهد شد.

وی در ادامه بیان کرد: اگر این کنترل و نظارتهایی که بیان کردم نباشد نه تنها پول و سرمایه ی بانکها از بین خواهد رفت بلکه جامعه با مشکلات عدیده روبرو خواهد شد و رونق تولید به سمت قهقرایی پیش خواهد رفت.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: نهادها و ارگانهای مربوطه باید اعطای تسهیلات را به تولید کنندگان و کارآفرینان واقعی پرداخت کنند و تسهیلات را به یکباره پرداخت نکنند با نظارت نزدیک ازبهبود روند کار و فاز به فاز بعد از طی شدن مراحل مربوط به هر مرحله آنرا پرداخت کرده  تا نتیجه ی مطلوب حاصل و شاهد رونق تولید باشیم.

محمد وحدتی هلان در پایان اظهار کرد: بانک ها با نظارت کافی بر اعطای تسهیلات که از حساسیت ویژه ای نیز برخوردار است اعتبار را به افراد یا مجموعه هایی پرداخت کنند که لایق استفاده از آن در جهت رشد تولید داخل باشند چه بسا کسانی دلار و ارزها را از بانک ها به بهانه ی تولید گرفته ولی آنرا در خارج از کشور سرمایه گذاری کرده اند و صدمات جبران ناپذیری را به عرصه ی تولید کشور زده و سبب ایجاد رانت خواری و بیماری  به بدنه ی اقتصاد کشور شده اند.

سحر اسلام فر

true
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 
true