به گزارش ” سایت خبری تحلیلی صفحه اخبار” محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه پس از انداختن رای خود به صندوق در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در شعبه مستقر در حسینیه جماران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باید حضور در انتخابات را در هر دوره‌ای فارغ از اینکه در چه شرایطی قرار داریم مورد توجه قرار بدهیم. 

نوبخت افزود: به جهت توزیع قدرت در جمهوری اسلامی ایران، مجلس از قدرت ویژه و ممتازی برخوردار است که حضرت امام (ره) شاید در همین محیط مقدس از در رأس بودن مجلس یاد کردند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه خود بنده نیز این افتخار را دارم که فرزند مجلس هستم و چهار دوره توانمندی‌ها و ظرفیتی که مجلس در اختیار دارد را شاهد بودم، گفت: ما می‌توانیم برای توسعه کشور، رفاه مردم از تقویت مجلس بهره‌مند شویم.

وی خاطرنشان کرد: هر دوره این فعالیت به تناسب مقاومتی که صورت می‌گیرد از اهمیت خاصی برخوردار است. تردید نکنیم که ما وارد سومین سال یک تحریم بی‌سابقه در تاریخ معاصر می‌شویم و بنده به عنوان مسؤول بودجه کشور می‌فهمم که اکنون شرایط ما برای اینکه بتوانیم آنچه که در گذشته انجام می‌دادیم باز آنها را به انجام برسانیم، چقدر نیاز به همفکری و خرد جمعی است.

نوبخت معتقد است که مجلس می‌تواند در این شرایط حساس به دولت و قوه قضائیه کمک کند تا نظام مثل ۴۱ سال پیش همچنان سرافراز در همه عرصه‌ها پیش برود و بدون تردید آنچه که دشمنان و بدخواهان ما در این ۴۱ سال گذشته هیچ‌گاه از اراده خود برای متوقف کردن نظام نکاستند اما باید بار دیگر بدانند که ما فرزندان انقلاب، امام، یاران و دوستداران مقام معظم رهبری و خدمتگزاران مردم در هر شرایطی تلاش کنیم که دست به دست هم دهیم و با قوه مجریه، قوه مقننه و قوه قضائیه بتوانیم به مردم بیش از پیش کمک کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به این پرسش که آیا برای سال آینده رشد اقتصادی پیش‌بینی می‌کنید یا خیر، گفت: خوشبختانه بر اساس آخرین گزارشی که مرکز آمار ایران برای پاییز داشت رشد ما مثبت بود و خوشبختانه این گواهی را مرکز بین‌المللی همچون صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی اعلام کردند که رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۲۰ مثبت است و انشاءالله با توجه به اینکه روند تورم ما کاهنده است اول اسفند گزارش تورم ماه بهمن از سوی مرکز آمار اعلام شد و خوشبختانه هم تورم سالانه‌مان کاهش پیدا کرد و هم تورم نقطه به نقطه ما. اگر چه هنوز شرایط عادی نیست اما این را به یاد داشته باشید که ما بعد از تحریم‌ها شوکی به اقتصادمان وارد شد که خوشبختانه اکنون همه شاخص‌ها به سمت مطلوب تغییر پیدا می‌کند.

وی اظهار امیدواری کرد: انشاءالله با مجلس قوی و خوبی که در سال آینده در کنار دولت خواهد بود ما بیش از پیش بتوانیم شاخص‌ها را اصلاح کنیم.

نوبخت گفت: آنچه که مهم است رضایت مردم و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در رقابت‌های جهانی است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به این پرسش که با توجه به ورود رسمی کرونا به ایران و بیمارستان‌های ما تجهیزات لازم را برای ایزوله شدن ندارد، چه تدابیری دارید، بیان داشت: ملتفت هستید که بعد از شیوع این بیماری در چین و گسترش آن در کشورها وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خودش را تجهیز کرد و به نوع مناسبی تلاش کرد که از ابتدا ورود این بیماری را در کل کشور پیشگیری کند.

وی افزود: با این جغرافیایی که ایران دارد و با تعدد و تنوع مسافرانی که هر روز از ایران می‌روند و وارد ایران می‌شوند ما هم مثل سایر کشورها نهایت دقت را کردیم، باز علایم این بیماری مشاهده شد، وزارت بهداشت و درمان با همه امکانات و دولت نیز به صورت ویژه از وزارت بهداشت و درمان حمایت خواهد کرد و بنده نیز به آقای نمکی اعلام کردم که هر مقدار منابع که لازم باشد با توجه به اینکه ما با جان مردم اکنون روبرو هستیم، ما از سوی سازمان برنامه و بودجه این منابع را تخصیص می‌دهیم.

نوبخت با بیان اینکه بالغ بر ۱۸ هزار میلیارد تومان ما فقط برای جبران خسارت سیل پرداخت کردیم، گفت: اگر لازم باشد دولت در کنار مردم برای دفاع و صیانت از آنها هزینه‌های بیشتری خواهد کرد به همین جهت نیز دیروز مجدداً در جلسه ستاد اقتصادی با حضور آقای رئیس جمهور یکبار دیگر ستاد ویژه برای پیشگیری و مقابله با این بیماری تشکیل شد و دیشب هم اولین جلسه‌اش را این ستاد غیر از جلسه‌ای که در وزارت بهداشت و درمان تشکیل می‌شد، برگزار کرد و ما به یاری پروردگار در این مورد نیز همه تلاش خود را خواهیم کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به این پرسش که برخی‌ها می‌گویند دوربین‌های حرارتی در فرودگاه امام خمینی (ره) از هفته گذشته خراب شده است،  آیا صحبتی برای خریداری دستگاه‌های جدید شده است، گفت: من اطلاعی از این موضوع ندارم اما می‌دانم که شایعات مختلفی از سوی عواملی در فضای مجازی پخش می‌شود که جزء تضعیف روحیه مردم و نگران کردن مردم، دستاورد دیگری ندارد.

وی تصریح کرد: تردید نکنید آنچه که وظیفه دولت است در ارتباط با پشتیبانی و برنامه‌ریزی برای حفاظت از مردم چیزی را دریغ نخواهد کرد بنابراین این را نیز باید بدانیم که همه کشورها با قدرت‌های مالی مختلف در این باره آسیب‌پذیر بوده‌اند اما با کمکی که خود مردم برای رعایت مسائل بهداشتی می‌کنند ما می‌توانیم بیماری را مهار کنیم.

نوبخت در پاسخ به این پرسش که چقدر منابع برای مقابله با کرونا در نظر گرفته‌اید،گفت: ما هر چقدر منابع لازم باشد برای مقابله با ویروس کرونا در نظر خواهیم گرفت.