سایت صفحه اخبار-مهندس موسوی مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس صبح امروز ۲۱ آبان ماه از مراحل مقدماتی ساخت پتروشیمی همت، اولین پروژه زیست محیطی طرح سبز، بازدید کرد - صفحه اخبار
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۶ تیر - ۱۳۹۹  
false
false

به گزارش” سایت خبری تحلیلی صفحه اخبار”  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس-  مهندس موسوی مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس، مهندس پوری مدیر عامل پتروشیمی همت و دکتر جهانگیری مشاور معاون اقتصادی وزارت امور خارجه، صبح امروز ۲۱ آبانماه از مراحل مقدماتی اجرای پتروشیمی همت بازدید کردند.

موسوی در این بازدید اجرای این پروژه را گام مهمی هم سو با رویکرد کنوانسیون پاریس برای کاهش گازهای گلخانه‌ای بر شمرد و افزود: اجرای این طرح که حجم بسزایی از گاز گلخانه‌ای co2 تولیدی منطقه را به کود اوره تبدیل می‌سازد وجه جهانی ایران را در بحث محافظت از محیط زیست بیش از پیش مثبت می سازد.
وی در ادامه این پروژه را  یک پروژه ملی- بین المللی همسو با تعهدات ایران در توافقنامه پاریس در جهت کاهش گازهای گلخانه‌ای تا سال ۲۰۲۰ بر شمرد که اثرات زیست محیطی co2 در عسلویه را نیز کاهش می‌دهد.
مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس در پایان گفت: سازمان متبوعش به طور قطع پشتیبان این پروژه‌ است زیرا این پروژه همسو با اولویت این سازمان در بحث حفاظت از محیط زیست در منطقه است.
زمین طرح پتروشیمی همت  در ۱۱ هکتار تنها زمین موجود در فاز یک پتروشیمی منطقه ویژه پارس است که به دستور وزیر نفت همسو با رویکرد حمایت از طرح‌های سبز پتروشیمی به این شرکت واگذار شده است.
پتروشیمی همت سالانه در حدود ۸۰۸ هزار تن دی اکسید کربن از پتروشیمی‌های پارس، فرساشیمی، پارسیان سپهر و مروارید و ۶۰۲ هزار تن آمونیاک مازاد از پتروشیمی‌های لاوان، هنگام، پردیس ۱ و ۲ را به یک میلیون تن کود اوره تبدیل می‌کند.
صرفه جویی سالانه ۲۰۰ هزار تن بخار مصرفی با استفاده از تکنولوژی‌های جدید تحت لیسانس شرکت استامی کربن هلند نیز از دیگر مزیت‌های زیست محیطی این پروژه است، همچنین خوراک این پتروشیمی به جای متان ،گاز co2 است که با توجه به افزایش سالیانه قیمت متان مزیت اقتصادی این پروژه را افزایش می دهد.

true
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 
true