سایت صفحه اخبار-می‌خواهم کشتی را کنار بگذارم و داخل قفس مبارزه کنم - صفحه اخبار
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۵ تیر - ۱۳۹۹  
false
false

به گزارش ” سایت خبری تحلیلی صفحه اخبار” پویا رحمانی در خصوص قهرمانی‌اش در المپیک ساحلی، اظهار داشت: رقابت‌های المپیک ساحلی در سطح بسیار بالایی برگزار شد چرا که گلچینی از بهترین‌های این رشته در این مسابقات به میدان آمده بودند و همه حریفان از نظر سابقه و مدال در جایگاه خوبی قرار داشتند. در این رقابت‌ها اویان نظریانی از جمهوری آذربایجان و کشتی‌گیری از گرجستان را شکست دادم که هر دو کشتی‌گیر در رشته کشتی‌آزاد و فرنگی در رقابت‌های اروپایی عنوان‌دار بودند. حریف برزیلی هم دارنده مدال برنز جهان در رشته جوجیتسو بود و غلبه بر این کشتی‌گیران کار ساده‌ای نبود.

وی در خصوص اینکه اقتدارش در کشتی ساحلی را با اقتدار حسن یزدانی در کشتی‌آزاد مقایسه می‌کنند، گفت: حسن یزدانی از دوستان نزدیک من به شمار می‌رود و سال‌ها در اردوهای تیم‌ملی با هم در یک اتاق زندگی کرده‌ایم اما من خودم را با کسی مقایسه نمی‌کنم. اینکه دیگران این مقایسه را انجام می‌دهند احتمالا به این دلیل است که در چند سال اخیر هیچ شکستی را در مسابقات کشتی ساحلی نداشته‌ام و با اقتدار مقابل رقبا به برتری رسیده‌ام.

عضو تیم کشتی آزاد ساحلی در پاسخ به این سوال که آیا قصد حضور در رقابت‌های کشتی‌آزاد را دارد یا خیر، تصریح کرد: هیچ قصدی برای بازگشت به کشتی‌آزاد ندارم و به روی تشک برنمی‌گردم. حدود ۷ سال در اردوهای تیم‌ملی کشتی‌آزاد حضور داشتم و هر بار در اوج آمادگی و قبل از مسابقه مصدوم می‌شدم و همین موضوع باعث شد در کشتی‌آزاد به آن جایگاهی که برای خودم ترسیم کرده بودم دست پیدا نکنم. حتی برای کشتی ساحلی هم انگیزه‌ای برای شرکت کردن در مسابقات را نداشتم اما محمد طلایی با صحبت‌هایی که با من داشت مرا متقاعد کرد که شانس خودم را در این رشته آزمایش کنم و خوشبختانه انتخاب خوبی هم بود.

رحمانی در خصوص اهداف و برنامه‌هایش گفت: چند پیشنهاد برای حضور در مسابقات داخل قفس دارم و احتمالا فعالیت‌های ورزشی‌ام را در این عرصه ادامه دهم. فعلا درصدد هستم تا در بازی‌های آسیایی هم به مدال طلای کشتی ساحلی دست پیدا کنم تا کلکسیون افتخاراتم در این رشته را تکمیل کنم و پس از آن کشتی را کنار خواهم گذاشت و سراغ رشته‌ای خواهم رفت که از نظر مالی آینده‌ام را تامین کند.

وی خاطرنشان کرد: بعد از اینکه در المپیک ساحلی به مدال طلا رسیدم و به کشور بازگشتم فقط دو میلیون تومان پاداش گرفتم که این موضوع انگیزه‌ام را برای ادامه مسیر کم کرده است. متاسفانه مسئولان هیچ توجهی به این رشته ندارند و گویا مدال آوری من در المپیک ساحلی برای آنها مهم نبوده است. لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی که مبارزاتم در رقابت‌های المپیک ساحلی را تحسین کرد به علیرضا دبیر گفت مقدمات اضافه شدن این رشته به المپیک تابستانی انجام شده و با توجه به جذابیت‌هایی که این رشته ورزشی دارد احتمالا در المپیک ۲۰۲۴ پاریس به رشته‌های المپیکی اضافه خواهد شد.

رحمانی در پایان گفت: مسئولان کشورمان ارزش و حساسیت این موضوع را به درستی درک نمی‌کنند و هیچ انگیزه‌ای برای ورزشکاران ایجاد نمی‌کنند تا بتوانند سختی‌های ورزش قهرمانی را تحمل کنند. به طور جدی قصد حضور در مبارزات داخل قفس را دارم و احتمالا کشتی را برای همیشه کنار بگذارم. البته اگر از نظر مالی تامین شوم سعی می‌کنم باز هم در کشتی بمانم و برای کشورمان افتخارآفرینی کنم اما با شرایط فعلی انگیزه‌ای برای ادامه دادن ندارم.

true
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 
true