سایت صفحه اخبار- نمایندگان به دنبال حذف زبان انگلیسی در مدارس نیستند - صفحه اخبار
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۵ خرداد - ۱۳۹۹  
false
false

 به دنبال هدفمند کردن تدریس زبان انگلیسی در مدارس هستیم

مقصودی در گفتگو با تسنیم: به دنبال هدفمند کردن تدریس زبان انگلیسی در مدارس هستیم

 

به گزارش ” سایت خبری تحلیلی صفحه اخبار” حسین مقصودی نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به تدوین طرح “رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور” از سوی ۵۷ نماینده، گفت: هدف از این طرح هدفمند کردن تدریس درس زبان انگلیسی در مدارس است و بنایی برای برای حذف این  درس از سرفصل‌های آموزشی نیست.

وی با بیان اینکه امروز با دانش آموختگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی روبرو هستیم که بعد از کلی آموزش دربه کارگیری زبان انگلیسی بسیار با مشکل مواجه هستند، ادامه داد: نمایندگان با تدوین این طرح تلاش کرده‌اند تا شرایط تدریس زبان‌های خارجی از جمله زبان فرانسه، روسی و آلمانی و … در مدارس فراهم شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه تدوین طرح فوق اولین گام برای حل مشکلات زیر ساختی آموزش از جمله تغییر کتب درسی، حذف انحصار زبان انگلیسی و حذف کنکور تا حذف ۲۴ مدرسه با عنوان‌های مختلف غیر انتفاعی و غیر دولتی است، عنوان کرد: در کشور ما ورود به دانشگاه سخت ولی خروج از آن بسیار  آسان است و باید این مسیر را تغییر دهیم؛ ایجاد تنوع در آموزش زبان‌های خارجی و حذف انحصار از زبان انگلیسی می تواند مقدمه خوبی برای تغییر زیر ساخت های آموزشی باشد.

نماینده سبزوار در مجلس با تاکید براینکه هدف طرح ارائه شده حذف زبان انگلیسی از مدرسه‌ها نیست، اظهار داشت: نمایندگان به دنبال رفع انحصار زبان انگلیسی هستند، باید در کنار آموزش زبان انگلیسی به زبان‌های خارجی دیگر هم توجه شود در این میان اگر این موضوع قربانی اهداف حزبی و سیاسی شود ظلمی بزرگ در حق آموزش  کشور است، امیدوارم این طرح از تمام زاویه‌ها مورد بحث و گفتگو قرار گیرد .

به گزارش  ” صفحه اخبار” اخیراً  ۵۷ نماینده مجلس طرح یک فوریتی “رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور” را تقدیم هیئت رئیسه مجلس کرده‌اند، این طرح که در ۶ ماده تهیه شده در ماده ۱ می گوید: «از تاریخ تصویب این قانون آموزش زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور جنبه اختیاری خواهد داشت و وزارت آموزش‌وپرورش به شرحی که در ادامه این قانون خواهد آمد مکلف است امکان آموزش سایر زبان‌های مهم بین‌المللی و منطقه‌ای را به‌صورت اختیاری فراهم آورد».

بر اساس ماده ۳  این طرح «از تاریخ تصویب این قانون آموزش‌وپرورش مکلف خواهد بود آموزش زبان‌های موضوع این قانون و زبـان انگلیسـی را صـرفاً از طریـق آموزشگاه‌های آزاد تحـت نظـارت آن وزارت و حـداکثر معـادل سه سال تحصیلی منحصراً برای دانش‌آموزان مقطع دبیرستان ارائه کند» بنا به تبصره این ماده «هزینه آموزش نیز برعهده دانش‌آموزان خواهد بود».

طراحان این طرح در ماده ۴ نیز ذکر کرده‌اند: «از تاریخ تصویب این قانون استخدام به‌عنوان معلـم بـرای آموزش زبان انگلیسی یـا زبان‌های موضـوع مـاده (۲ ) ایـن قـانون از سـوی وزارت آموزش‌وپرورش ممنوع می‌باشد. » همچنین بر اساس این طرح ساعات کار معلمان موضوع این مـاده در آموزشگاه های آزاد به عنوان ساعات موظفی مورد قبول آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت.

true
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

 
true